Strona główna>Aktualności>Archiwum>2017-02>Kongres polskich studentów w Wielkiej Brytanii już po raz dziesiąty

Kongres polskich studentów w Wielkiej Brytanii już po raz dziesiąty

– Dzięki głębokim reformom, jakie przeprowadzamy, polska nauka i polskie uniwersytety mają szansę stać się coraz lepszymi. Wszystko po to, abyście mogli oddawać się swojej pasji naukowej we własnym kraju, w Polsce – powiedział w Cambridge na sobotnim jubileuszowym Kongresie stowarzyszeń studenckich Łukasz Szumowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Podczas Kongresu w Cambridge goście debatowali m.in. nad zmianami w polskim szkolnictwie wyższym i możliwością kontynuowania kariery w Polsce, a także nad wpływem Brexitu na sytuację obywateli polskich w Wielkiej Brytanii.

Minister Szumowski, zachęcając studentów i młodych polskich naukowców do powrotu, zaznaczył równocześnie, że – pozostając w Wielkiej Brytanii – mogą stać się najlepszymi ambasadorami polskiej kultury w świecie. – Jeśli zdecydujecie się na karierę zagranicą, bądźcie ambasadorami polskiej kultury, która razem z innymi narodami współtworzy cywilizację europejską od ponad 1000 lat. Bądźcie ambasadorami polskiej doskonałości naukowej, która jest znakiem rozpoznawczym polskich uniwersytetów i uczonych od ponad 650 lat – powiedział Łukasz Szumowski.

Więcej informacji: www.nauka.gov.pl.

kategoria: wydarzenia|3 lutego 2017 r.