Strona główna>Aktualności>Archiwum>2014-12>Nagrody NOT za wynalazki

Nagrody NOT za wynalazki

Dwa zespoły badawcze Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu otrzymają w tym roku nagrody, pierwszego i drugiego stopnia, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie techniki w dorocznym konkursie organizowanym przez Wrocławską Radę FSNT NOT.

Ich wręczenie odbędzie się

w środę 10 grudnia w godz. 14.00–16.00
w sali 104 Domu Technika NOT przy ul. Piłsudskiego 74 we Wrocławiu

Nagrodę I stopnia otrzyma zespół w składzie: prof. Wiesław Kopeć, mgr Anna Pudło, mgr Ewa Biazik, mgr Dorota Chorążyk, dr Teresa Skiba, dr Małgorzata Korzeniowska, prof. Dorota Jamroz, prof. Andrzej Wiliczkiewicz i dr Tomasz Hikawczuk za opracowanie technologii izolacji i oczyszczania naturalnych dipeptydów z surowców mięsnych oraz ich zastosowanie do wzbogacania żywności o zwiększonych walorach prozdrowotnych.

Nagrodę II stopnia otrzyma zespół w składzie: prof. Andrzej Jarmoluk i mgr inż. Żaneta Król za opracowanie metody wytwarzania biokompozytów o aktywności biologicznej.

Trzy nagrody, w tym dwie I stopnia oraz jedną II stopnia, otrzymają również zespoły Politechniki Wrocławskiej, a wyróżnienie – zespół Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Źródło: materiały prasowe, www.up.wroc.pl

kategoria: świat nauki|9 grudnia 2014 r.