Studia doktoranckie
Ranking uczelni - TOP 10 Studia doktoranckie - RSS Studia doktoranckie - Twitter Studia doktoranckie - Facebook
Strona główna>Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Dane kontaktowe

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
ul. Jana Karola Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz
tel. 523419100, 523410832 w.23
e-mail: rekrutacja@ukw.edu.pl
http://www.ukw.edu.pl/

Lokalizacja

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

O uczelni

Wybór uczelni i kierunku studiów jest jedną z ważniejszych decyzji w życiu. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój dyplom miał duże znaczenie dla pracodawcy, a Twoje umiejętności i wiedza spełniały jego wymagania, to obierz kurs na Bydgoszcz i wybierz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Studiuje u nas prawie 14 tysięcy studentów, uczy ich 700 wykładowców, z których blisko 200 ma tytuł profesora. Dzięki kadrze, dobranej według najwyższych, międzynarodowych standardów, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy umożliwia studiowanie na 35 kierunkach i 100 specjalnościach.
Prestiżowy Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy to trzy poziomy nauczania: licencjacki i inżynierski, magisterski, doktorancki oraz kilkadziesiąt studiów podyplomowych.

Uczelnia ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę, dzięki czemu łatwiej i przyjemniej można studiować. Główny campus Uczelni jest zlokalizowany w centrum miasta i ciągle jest rozbudowany. W 2013 r. oddaliśmy do użytku studentów nowoczesne Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu oraz nowy budynek Biblioteki. Jego wyposażenie i potężne gabaryty powodują, że jest to największa i najnowocześniejsza biblioteka w regionie oraz jedna z najlepszych w Polsce.

Dbamy również o sferę socjalną. Na studentów UKW, co roku czeka ponad 14 milionów złotych, jakie przeznaczamy na stypendia (m.in.: socjalne, stypendia Rektora dla najlepszych studentów, specjalne etc.). Pomagają studiować nie martwiąc się o lokum, jedzenie i rozrywki. Do tego dochodzą płatne staże zawodowe, które dają dodatkowe możliwości dochodu i rozwoju.

W centrum miasta czekają na was domy studenckie. Przygotowaliśmy ponad 600 miejsc w akademikach (dobrze wyposażone pokoje 1- i 2-osobowe z bezpłatnym dostępem do internetu). UKW jest uczelnią przyjazną osobom niepełnosprawnym, budynki i sale wykładowe są przystosowane do ich potrzeb.

Studenci powinni już na początku studiów skierować się Biura Karier, które wspiera w mobilności zawodowej, poszukiwaniu praktyk, staży i pracy. Możecie uczestniczyć w szkoleniach z zakresu doradztwa zawodowego i nie tylko. A może macie pomysł na swój biznes? Pomocy w realizacji udzieli Wam Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. UKW. Nasza Uczelnia nie bez powodu jest zwycięzcą rankingu Rzeczpospolitej w kategorii „Preferencje pracodawców w Bydgoszczy”, bo niemalże wszyscy studenci znajdują pracę w ciągu roku od czasu odebrania dyplomu.

Z kolei Biuro Współpracy Międzynarodowej wesprze was w poszukiwaniach studiów za granicą. Dzięki programowi Erasmus+ będziecie mięli szansę na studiowanie w wybranym kraju. Współpracujemy z ponad 80 uczelniami zagranicznymi z m.in.: Czech, Finlandii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Francji,Wielkiej Brytanii, Portugalii, Turcji.

Szkolenia, seminaria, konferencje naukowe, imprezy artystyczne i sportowe, spotkania z ciekawymi osobowościami. To tylko część atrakcji, które czekają na studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Każdy zasługuje na to, co najlepsze. Jeżeli także dla Ciebie liczy się prestiż, jeżeli na co dzień wybierasz tylko to, co ma przed sobą przyszłość, a do tego chcesz mieć niezwykłe wspomnienia – wybierz nowoczesną i najszybciej rozwijającą się uczelnię w regionie, dla której ważne są przede wszystkim Twoje ambicje i oczekiwania. Warto wybrać dyplom Uniwersytetu. Na UKW każdy student jest wyjątkowy! Dołącz do tego grona!

kliknij i odwiedź naszą stronę
Ocena uczelni w naszym rankingu: 8.7
Oceń uczelnię

Aktualności

Archiwum aktualności

Oferta

Galeria zdjęć