Strona główna>Aktualności>Archiwum>2017-01>Wybitni młodzi naukowcy mogą ubiegać się o stypendia ministra nauki

Wybitni młodzi naukowcy mogą ubiegać się o stypendia ministra nauki

Wybitni młodzi naukowcy mogą ubiegać się o stypendia przyznawane przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Nabór wniosków rozpoczyna się 2 stycznia i potrwa do 31 marca 2017 roku.

Młody naukowiec - zgodnie z zasadami konkursu - to osoba prowadząca działalność badawczo-rozwojową, która w roku ubiegania się o przyznanie środków finansowych na naukę kończy nie więcej niż 35 lat. Wniosek o przyznanie stypendium może dotyczyć osoby, która nie była laureatem konkursu o stypendium i w chwili składania wniosku jest zatrudniona w jednostce naukowej składającej wniosek.

Przy ocenie wniosków brane są pod uwagę osiągnięcia naukowe kandydata w okresie ostatnich czterech lat przed zgłoszeniem wniosku.

Oceniany jest dorobek naukowy kandydata do stypendium, obejmujący w szczególności: publikacje w czasopismach naukowych, monografie, udział w projektach badawczych, dorobek w zakresie zastosowań praktycznych badań naukowych lub prac rozwojowych, zgłoszenia patentowe czy uzyskane już patenty.

Więcej informacji: www.naukawpolsce.pap.pl.

kategoria: konkursy|2 stycznia 2017 r.